Investice do nemovitostí jako zajištění klidného stáří

Počet lidí, kteří kupují nemovitost za účelem investice, tedy kvůli výnosům z pronájmu nebo jako zajištění na stáří, se meziročně zdvojnásobil. Co je důvodem tohoto trendu? Jednak poměrně výhodné ceny nemovitostí, dále levné hypotéky a také penzijní reforma, ke které v ČR dochází. Řada Čechů chce své finance ochránit před inflací a bezpečně je investovat. V podstatě se jedná o zcela logický vývoj. Nemovitosti mohou přinášet pravidelný příjem při jejich pronájmu, zároveň představují trvalou hodnotu. Na rozdíl např. od akcií, jejichž cena může bleskově klesnout na minimum.
 


 
Investice do nemovitostí objevili už před desítkami let Angličané, kteří začali kupovat nemovitosti ve Španělsku. V důchodovém věku pak svoje zdejší byty a domy využívali k tomu, že se do slunného Španělska přestěhovali a po většinu roku zde žili. Více o tomto fenoménu a situaci na španělském nemovitostním trhu naleznete na stránkách Reality Španělsko.
 
O tom, že kupovat nemovitosti není nutní jen doma již vědí i Češi. Ti mají tradičně velmi úzký vztah k Chorvatsku. A skutečně, reality Chorvatsko patří mezi Čechy k nejvyhledávanějším. Většina je ale využívá především pro vlastní rekreaci. Na jejich nákupu, pokud budete dobře vybírat, také neproděláte. Právě naopak, o chorvatské nemovitosti je stabilní a dlouhodobý zájem. Zisku tak můžete dosáhnout především jejich dalším prodejem. Pokud jde o investici s perspektivou zajímavého pravidelného výnosu, je na místě porozhlédnout se i v dalších zemích. Vedle již zmíněného Španělska by bylo dobré věnovat pozornost především Rakousku, Francii nebo Itálii. Zapomenout ale nesmíme ani na USA, o kterých se nyní často mluví jako o zemi, která je ve výprodeji. Ceny nemovitostí tu jsou na skutečném minimu.
 
Jako investici ale nemusíte nakupovat pouze nemovitosti určené k tzv. druhému bydlení. Další možností jsou reality ve velkých městech, tedy těch, kam se soustředí průmysl, služby i orgány státní správy. V těchto městech je poptávka především po dlouhodobějších pronájmech nemovitostí. Stěhuje se sem velké množství lidí, a ti potřebují někde bydlet. Podrobné analýzy výnosnosti nemovitostí v různých lokalitách po celém světě se věnuje např. internetový magazín www.zahranicni-reality.com.
 
Reality ve velkých městech jsou obvykle dražší než ve zbytku země, nabízejí zároveň ale také zajímavější výnosy z pronájmu. Města jako Londýn, Berlín, Řím, Hamburg, Frankfurt, Milán a další lákají investory z celého světa. A nejen ty, kteří chtějí nemovitost jako pojistku na stáří. Výnosy z těchto investic totiž o řád převyšují např. úložku v bance.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce