Jak na pronájem bytů ve Zlíně bez provize

Máte byt ve Zlíně? Potřebujete jej pronajmout? Zajímáte se o byty k pronájmu bez provize? Chcete vědět, jak provést pronájem bytu bez realitky? Vlastníte nějaké byty Zlín? Nevíte, jak je pronajmout? Pronájem bytu bez realitky dnes lze provést naštěstí velmi jednoduše. Stačí využít běžnou inzerci nebo řadu internetových portálů.
 


 

Nejprve je třeba byty k pronájmu bez provize řádně zkontrolovat, uklidit, případně vymalovat a vybavit nábytkem, poté nafotit a vytvořit inzeráty na co nejvíce inzertních místech. Využijte především internet, kde můžete vytvořit většinu inzerátů zcela zdarma. Poptejte se také v rodině a mezi přáteli a známými, kde snadněji naleznete solventní a slušné nájemníky. A co je nejdůležitější, nechte si zkušeným právníkem vypracovat kvalitní nájemní smlouvu, která bude myslet na všechny eventuality, které mohou nastat. Jak na to?
 

Jak na nájemní smlouvu

Žádný pronájem bytu Zlín se neobejde bez kvalitní nájemní smlouvy. Pronájem bytu bez realitky je třeba ošetřit smlouvou, která nebude v rozporu s Občanským zákoníkem. Jinak by byla neplatná. Nájemní smlouvu vždy uzavřete na dobu určitou. Sjednejte si v ní výši nájemného, datum splatnosti, pokutu při pozdní platbě a inflační doložku, která bude umožňovat budoucí zvýšení nájmu podle inflace. Byty k pronájmu bez provize budou vyžadovat také platbu záloh na služby. Nezapomeňte se tedy dohodnout na pravidelných zálohách na elektřinu, vodu, plyn a podobně. Součástí smlouvy by měly být také podmínky ročního vyúčtování, aby se vám nestalo, že budou nájemníci příliš plýtvat například vodou či elektřinou, zálohy vám to nepokryjí a při ročním zúčtování už je neseženete. Sjednejte si také nástupní kauci, která bude pokrývat případné větší opravy nebo nedoplatky. Kauce však nesmí podle Občanského zákoníku převýšit tři měsíční nájmy.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce