Jak vymalovat malý byt nebo chodbu

V případě, že se chystáme malovat, určitě jsme si kladli otázku,jak správně byt vymalovat a jaké barvy budou vhodné například pro malý byt nebo tmavší místnost, jakou je chodba. Na malování není prakticky nic složitého a chce to jen trochu zapojit fantazii, být zručný nebo se domluvit s malířskou firmou, která nám se vším pomůže a poradí.

Malování svépomocí a s profesionály

Máme vlastně dvě možnosti, jak vymalovat byt. Buď se o vše postaráme sami a zakoupíme si vše potřebné k dokonalé výmalbě, nebo si můžeme také objednat služby profesionálních malířských firem, kterých je na našem trhu služeb dostatek.

Je potřeba mít ovšem dopředu jasno, jakými barvami chceme malovat, musíme také místnost vyklidit a předem připravit, abychom měli dostatek prostoru. I podlaha by měla být zakrytována nějakou krycí fólií, abychom v závěru nemuseli tolik podlahu čistit. Co se týká malířské firmy, tak ta dnes disponuje kvalitním náčiním pro tuto práci a nemusíme se obávat, že uvidíme malíře s kbelíkem vápna, štětkou a papírovou čepicí. Ke své práci potřebují samozřejmě štafle, nejrůznější schůdky, teleskopické tyče pro malování stropu nebo těžko dostupná místa, různě veliké válečky a štětce v nejrůznějším materiálovém složení a podobně. Každá spolehlivá firma si zakládá na kvalitní a čisté práci včetně úklidu po malování, odborně poradí a je nám v tomto směru nápomocná.

Když potřebujete opticky změnit prostor:

Příliš velký pokoj můžeme opticky zmenšit, když naneseme barvu na všechny stěny kromě stropu. Naopak stěny v příliš malém pokoji je třeba vymalovat světlou barvou a strop tmavou. V případě, že máme úzkou místnost vymalujme barevně pouze jednu úzkou stěnu a zvolit bychom měli tmavou podlahu. jestliže máme zase příliš vysoký strop, vyberme pro strop i podlahu tmavší odstín, než jsou okolní stěny.

Jaké barvy zvolit

Asi málokdo ví, že dnes si můžeme vybrat například z 25 odstínů červené barvy a 38 odstínů barvy šedé. Paleta barev nám nabízí široké možnosti základních a vedlejších odstínů, které je možné také dokonale kombinovat. Měli bychom mít ale na paměti, že použít je možné v místnosti jen tři odstíny barvy, aby pokoj nevypadal kýčovitě a nevkusně. Každá barva má vliv na psychiku člověka a vyvolává emoce a my se v místnosti musíme cítit především dobře a příjemně. Mnohdy se experimenty s barvami nevplácí, protože si neuvědomujeme, že některé barvy působí ponuře, některé studeně a některé se do zvolené místnosti ani nehodí. Právě profesionální malíři jsou odborníci na svém místě, protože jejich letité zkušenosti nám mohou v mnoha směrech pomoci a to i s vhodným výběrem barvy.

Malování chodby

Chodba je vlastně vstupní místnost do našeho bytu a tak by měla působit především příjemným dojmem pro každého, kdo do bytu vstoupí. Pokud je chodba v našem bytě příliš malá, zvolit bychom měli jednodušší styl výmalby. Nic nepokazíme světlejšími pastelovými barvami. Profesionální malíři pokojů v tomto směru doporučují kombinaci podobných barev a odstínů, kde se zakryjí případné nedostatky. Celková barevnost našeho interiéru by měla navazovat právě na ideální kombinaci výmalby na naší chodbě.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce