Kdo by neměl rád klasický psací stůl, který připomíná dobu školních studií?

Psací stůl ocení prakticky každý – a nemusíte na něm jen psát úkoly, zvláště pokud už jste dávno odrostli školním škamnům. Nejde jen o obyčejnou desku, ke které si sedáme na pár minut denně, spíše právě naopak. Nevhodně vybraný psací stůl může znamenat problémy s páteří, při sezení prostě musíme mít ideální polohu, aby nám naše tolik namáhaná záda poděkovala…

Výška je důležitá, nejčastěji se doporučuje mezi sedmdesáti a osmdesáti centimetry

Když si budete vybírat vhodný nábytek do pracovny, musíte volit hodně pečlivě. Například u psacího stolu byste se měli nejprve pohodlně posadit a složit ruce na pracovní desku. Cítíte se pohodlně? Nebojte se, i kdyby se v obchodu někdo díval skrze prsty, rozhodně vám to nestojí za budoucí úpění, že stůl je nepohodlný a nedá se díky němu pracovat. A mimochodem, pokud budete mít na stole i počítač (podobně jako dalších 99 procent lidí pracujících v kancelářích), měl by být monitor nejméně šedesát centimetrů od vašich očí, zdravotní důvody jednoduše není radno podceňovat.
Psací stůl může mít obdélníkový tvar, ale je pravda, že někdy tento typ nábytku, zvláště při nedostatku místa, je nutné umístit do rohu – a přizpůsobit tomu pochopitelně i v obchodu zvolený model. Volně v prostoru, součástí větší sestavy, v rohu, inspirace je různorodá, račte se přesvědčit sami třeba na nabytker.cz!

Musíte si také položit otázku, jako snad při koupi každého kusu nábytku do domácnosti. Jak vlastně budete psací stůl využívat? Půjde o klasický PC stůl, ke kancelářské židli? Nebo za ním budou sedět hlavně děti? Klíčový je i výběr materiálu a osvětlení psacího stolu, výjimkou dnes nejsou kromě dřevotřísky i skleněné nebo kovové desky, které působí z estetického hlediska mimořádně elegantně.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce