Malování bytu a jak na to

Malování bytu v mnohých z nás vyvolává spíše spoustu práce než radost z toho, že budeme mít nově vypadající interiér. Ovšem tuto činnost nemusíme nechat jen na svých bedrech a můžeme si na to všechno pozvat odbornou a profesionální malířskou firmu, která se o všechno postará.

Na co bychom se měli připravit

Velká část tohoto časově náročného procesu závisí na kvalitě zakoupeného náčiní a složení vybrané barvy. Je také důležité nezanedbávat tak důležitou etapu, jako je správná příprava povrchu stěny, kterou budeme malovat. V podstatě by nic nemělo připomínat, že tam kdysi byla stará.
Stěny primárně přitahují pozornost všech, kdo vstoupí do bytu. Jak budou stěny posléze vypadat záleží především na tom, jak bude provedena příprava stěn před samotným malováním a jak dobře budou opraveny. Proto je důležité dodržovat všechny technologie malířských prací.

Jaký druh barvy je lepší použít pro malování stěn

Při výběru barvy je třeba mít na paměti, jaký pokoj je malován. V koupelně a kuchyni je vysoká vlhkost, takže zde bude vhodná olejová barva.
A jaká barva je lepší pro malování stěn v místnostech s normální vlhkostí? Pro nátěry stěn v ostatních místnostech jsou vhodné vodou ředitelné barvy. Jsou nehořlavé, šetrné k životnímu prostředí, bez zápachu a neobsahují toxické látky. Lze je také použít pro nátěry místností s vysokou vlhkostí. Po zaschnutí se na povrchu nátěrové hmoty vytvoří film, který zabraňuje působení vlhkosti.
Mnozí se také zajímají o to, která barva je lepší pro nátěry stěn ze sádrokartonových desek, stejně jako omítkových, betonových, dřevěných a cihlových povrchů. Mohou být natřeny vodou ředitelnými barvami, přičemž ovšem nejsou vhodné na kov. Barva se zpravidla nanáší na stěny ve 2-3 vrstvách. Pro první vrstvu lze použít mírně zředěnou barvu.

Správná příprava stěn pro malování

Před každým nátěrem barvy musejí být stěny dobře připraveny a to znamená bez nečistot, prachu, nerovností a samozřejmě i bez starého nátěru. Příprava stěn pro malování zahrnuje také odstranění plísní. Můžeme to provést mechanicky nebo použít speciální přípravky k tomu určené. Pokud bychom si s něčím nevěděli rady nebo pokud bychom si do takové akce netroufli, můžeme o pomoc požádat profesionální malíře. jejich odborné zkušenosti jsou zde jistě na místě a my se tak nemusíme prakticky o nic starat. navíc mají také dobré nápady, fantazii a pokud se nám budou snažit vysvětlit, že ta modrá barva se k té zelené moc nehodí, tak asi vědí proč.

Profesionální malířská firma

Jestliže si nakonec zvolíme možnost, kdy nám vše provede malířská firma. musíme si ji také objednat dopředu. Jejich harmonogram na celý měsíc sice neznáme, ale pokud si firmu objednáme den před plánovaným malováním, může se stát, že zkrátka nebude volný termín. Takže určitě bychom neměli otálet. A pokud máme stále ještě určité pochybnosti, můžeme se například podívat na internetové stránky firmy, kde zjistíme, jako dlouho firma působí na trhu a co nám může nabídnout, ale také cenu, kontakt a samozřejmě reference klientů, kteří tyto služby využili již před námi.

Pravidlo malování

Na závěr ještě malá poznámka. V místnosti bychom neměli používat více jak tři odstíny barev. Potom by naše snaha o dokonalý interiér vzbuzovala spíše dojem oblečení klauna z cirkusu.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce