Pokládka podlahy a to nejen té dřevěné

POKLÁDKA PODLAH PRAHA

Při rekonstrukci bytu nebo domu určitě také uvažujeme o pokládce nové podlahy, která nám bude sloužit dlouhou dobu. Můžeme si v současné době vybrat z celé řady typů podlah a tak si můžeme říci něco o jejich pokládce.

Dřevěná podlaha

Tento typ podlahy představuje dnes velmi oblíbený druh podlahy a to zejména pro své vynikající vlastnosti. Dřevo je totiž vynikající tepelně izolační materiál, čistě přírodní a co si budeme nalhávat i voňavý. Dřevo je samo o sobě stavebním materiálem již řadu staletí a tak i v dnešní moderní době není vůbec zatracováno. Pracuje se s ním velmi dobře a můžeme být pak na takovou dřevěnou podlahu právem pyšní, protože vždy jde o opravdový originál, neboť dřevo se vyznačuje svou originální strukturou.

Pokládka dřevěné podlahy ale představuje správně zvolený technologický postup, bez kterého bychom v závěru práce nemuseli být spokojeni. Je daleko lepší povolat si na tento druh práce profesionální firmu, která má ve svém portfoliu služeb právě pokládku dřevěných podlah. Pokládka dřevěné podlahy na míru od takovýchto odborníků nám poskytne značné úspory, ať už plánujeme novou výstavbu nebo velké opravy.

Na co bychom měli dát pozor

Nejlepší je provádět veškeré práce na konci topné sezóny. Je to způsobeno vlhkostí vzduchu a dřeva. Během tohoto období je méně pravděpodobné, že podlahová prkna absorbují příliš mnoho vlhkosti. Pokud stále chceme nebo potřebujeme položit dřevěnou podlahu v létě, je lepší počkat, až počasí bude slunné a suché alespoň týden.

Pro pokládku hrubé dřevěné podlahy používejme nehoblované desky, hranoly nebo OSB desky či překližku. Tady můžeme také vyrovnat nerovnost podlahy, ale zároveň i zpevnit. Dokončovací podlahy jsou pak položeny z vysoce kvalitních, dobře vysušených a často frézovaných desek se zaobleným okrajem pro spoje pero-drážka. Takové desky jsou často předem ošetřeny ochrannými anebo dekorativními nátěry.

Pokládka vinylové podlahy

Určitě jsme se ale také setkali s pojmeme vinylová podlaha, což vlastně představuje vylepšené PVC. Pokud někdo nemá moc velkou důvěru v tento materiál, můžeme všechny ubezpečit, že klasickým a nevzhledným PVC z dob minulých již dávno odzvonilo. Na trh přichází speciální materiál, který má mnoho pozitivních vlastností a je velmi oblíbený. Můžeme jej vidět například ve veřejných objektech jako jsou školy, školky, banky, úřady, ale také zdravotnická zařízení. Při pokládce vinylové podlahy, ale i při pokládce jiných podlah je nutné mít vyrovnaný, čistý a hladký povrch. Předejdeme tak zbytečným nepříjemnostem v podobě vzduchových bublin, odlepení od povrchu aj.

Vinylová podlaha se pokládá celoplošným lepením nebo pomocí samolepících dílců, ale můžeme si ji také pořídit jako plovoucí. Celoplošné lepení vinylové podlahy se používá zejména ve větších objektech. Je k tomu potřeba speciální lepidlo, které se musí ale dobře rozetřít na povrch podkladu. Můžeme použít i váleček, kterým dobře lepidlo rozválečkujeme, aby nevznikla velká vrstva lepidla, která by vadila při pokládce. Samolepící dílce se pokládají velmi jednoduše, máme možnost výběru barev a designu a můžeme zde zapojit i svou fantazii, kdy lze položit vinylové dílce v podobě mozaiky, různých obrazců a podobně.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce