Saunování a ženská krása

Ženy mají dnes těžké časy. Za prvé je tu práce, bez které si nelze představit existenci, a která pohlcuje velké množství času. Za druhé rodina, kde se žena snaží vytvořit neuvěřitelné pohodlí, péči o domácnost, děti i manžela. Obecně platí, že každý den musíme správně naplánovat čas své práce nastavit priority. Konec konců přes saunu a masáž můžeme udržet své tělo v perfektním stavu.
Pokud jste žena, která chce být nejen krásná, ale i zdravá, měli byste pravidelně chodit do sauny. Je to skvělé místo nejen pro odpočinek a uvolnění, ale můžeme také docílit hladší pokožky, bez vrásek a projevů stárnutí.

Sauna a její pozitiva

Je to nejen příjemné, ale také užitečné, chodit pravidelně do sauny. Především se to všechno odráží na vaší postavě. Pokud do sauny chodíte již pravidelně delší dobu, jistě pociťujete zlepšení a také se necítíte tak unavení. Pokud chceme být také zdraví, je sauna vhodným doplněním naší snahy obstát před každoročním nachlazením a chřipkou. Sauna tedy zvyšuje naši obranyschopnost a zlepšuje imunitu. Jako další pozitiva můžeme uvést vhodnost saunování pro jedince, které trápí astma a dýchací potíže, je vhodná pro uvolnění svalů, revmatismus a prokrvení mozku.

Krása díky sauně

Jak si pomoci saunou? Nejdříve musíte kosmetické procedury rozdělit do tří fází: před cestou do sauny, po ní a během procedury saunování. Než se vydáte do sauny, měli byste si dát relaxační masáž. Když jste uvnitř sauny, rozetřete si na tělo aromatický olej, který má příjemnou vůni, stejně jako prospěšné vlastnosti. Olej může být heřmánkový, citronový, nebo jalovcový. Po sauně je vhodné odpočívat a dobrat tekutiny. Ty mohou mít podobu bylinkového čaje, který nemusí být nutně horký. Výborné jsou iontové nápoje i obyčejná , ale životadárná voda. V sauně je zhruba od 80 do 110 stupňů a tělo se tak dobře potí. Vyplavuje zároveň škodlivé toxické látky. To znamená, že pokaždé, když navštívíte saunu, očistíte své tělo.

Pravidla sauny

Kromě všech výhod sauny, jsou ovšem body, které musí být vzaty v úvahu. V žádném případě nepijte alkohol v sauně, nechoďte do sauny sytí. Mít plné břicho a pak se potit v sauně při 100 stupních nebude zrovna to pravé ořechové uvolnění. Také v určitých případech těžších forem onemocnění je pobyt v sauně zbytečný nebo dokonce zakázaný. I pravidla slušného chování jsou zde důležitá. Zabaleni v ručníku nebo v soukromí můžeme být úplně nazí a tím pádem také uvolnění. I tady platí zásady pro pohyb v intimní zóně. To v podstatě znamená, že se zde nesmí fotit.

Jak si takovou saunu pořídit doma

Pokud jsme vášniví zastánci zastánci sauny, můžeme si saunu pořídit i doma. Stačí jen dobrý projekt, spolehlivá firma a můžeme si nechat saunu postavit. Jako možnosti se nabízí například sauna obložená dřevem a postavená na zahradě našeho domu, nebo si ji můžeme nechat postavit na míru v některé části domu, třeba ve sklepních prostorách. Velmi populární jsou ale již hotové moduly, které se hodí do malých bytů. Máme tak po ruce saunu kdykoliv se nám zachce, nemusíme se ohlížet na čas ani na okolí.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce