Stěhování

stěhování Brno

Určitě máme všichni zkušenost se stěhováním. Alespoň jednou v životě jsme se stěhovali do nového bytu, za rodinou či přítelem nebo za prací. Dokonce dnes není žádnou výjimkou stěhování do zahraničí. Každé stěhování ale je tak trochu stresovou situací a je samozřejmě i fyzicky náročné. Proto je třeba si všechno dobře zorganizovat.

Plán stěhování

Ze všeho nejdříve se musíme na všechno dobře připravit a ujasnit si,zda bychom o pomoc požádali své přátele nebo si na celou akci objednáme stěhováky. Obě varianty mají svá pro a proti. Také se může stát, že ke stěhování se musíme připravit během krátké doby a tady můžeme narazit na problém v podobě obsazených termínů u stěhovací firmy. Dobrá organizace je tedy velmi důležitá a musíme si zajistit vše a to od odhlášení energií, až po samotný přesun na nové místo. Je třeba mít vše pod kontrolou a v případě, že jsme hodně pracovně vytížení, je možné stěhování provést i na klíč.
Stěhování s profesionální stěhovací firmou

Stěhováci jsou v současné době velmi vyhledáváni a to nejen proto, že je samotné stěhování hodně fyzicky náročné, ale také proto, že disponují velkými vozy, které jsou při takové akci samozřejmě potřeba, mají odborné zkušenosti a můžeme si také objednat služby na klíč, což pro nás znamená, že nemusíme prakticky ani hnout prstem a přitom budeme večer sedět se svou rodinou v křesle v novém bytě a popíjet čaj. Je třeba počítat ale s tím, že pokud bychom chtěli využít služeb těchto firem, je potřeba si včas zarezervovat jejich služby, neboť v případě, že stále ještě vyčkáváme, nemusí mít stěhovací agentura volný termín.

Před zahájením stěhovací práce jsou dohodnuty všechny podmínky, které musejí vyhovovat oběma stranám. Je podepsána dohoda, která jasně definuje nabízené služby, odpovědnost firmy za případné vzniklé škody, cenu, aj. Co se týká ceny za poskytnuté služby, tak zde může technik firmy předběžně zjistit vynaložené náklady a práci při stěhování. Jistě se to vše bude odvíjet od velikosti stěhovaného objektu, případně doplňkových služeb.

Stěhování svépomocí

Pokud jsme se přece jen rozhodli pro stěhování svépomocí, musíme si uvědomit, že je celá akce jen na našich bedrech. Bude nás to stát trochu fyzické námahy, ale není to zase nic, co bychom nezvládli. Musíme ovšem zajistit dostatečně velký vůz. Pokud ho nemáme, můžeme se obrátit na spolehlivou autopůjčovnu, kde nám jistě dobře poradí s výběrem vhodného vozu. No a v neposlední řadě je také důležité sehnat si pomoc svých přátel, protože sami bychom stěhovali měsíc. A přátel má člověk jistě mnoho, takže se nemusíme obávat, že by nás nechali na holičkách. Dobrá zpráva je, že v tomto případě nás to může stát jen skvělou večeři nebo skvělou láhev koňaku.

Začínáme balit

Jestliže se připravujeme na stěhování, musíme také zabalit své věci. Balit můžeme začít hned, jakmile budeme znát termín stěhování. Velmi oblíbené jsou klasické banánové bedny, které seženeme v každém supermarketu, ale pokud neseženeme žádný vhodný obalový materiál, některé stěhovací firmy nám mohou také pronajmout i plastové bedny, do kterých lze zabalit téměř vše. Důležité ovšem je, abychom si vše dobře popsali, protože není nic horšího, než v novém ještě neokoukaném bytě hledat důležitou věc, jakou je například pyžamo nebo zubní kartáček.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce