Tipy pro správné pronajmutí bytu

Rádi byste si něco vydělali pronajmutím bytu? Nevíte jak na to? Na co si dát pozor, aby se váš pronájem neproměnil v nekonečnou tahanice a soudní spory? Pronájem bytu či domu může být velmi zajímavým zhodnocením investice do nemovitosti, zejména ve větších městech s vyššími nájmy. Čeho se však vyvarovat a jak postupovat? Nejprve je třeba se rozhodnout, jestli vše zařizovat sami nebo využít služeb realitní kanceláře.
 


 
Agent realitní kanceláře bývá velmi zkušený a má již vytvořenou databázi solventních klientů. Může si sice za práci účtovat provizi ve výši jednoho či dvou nájmů, zpravidla ale dokáže nalézt slušného nájemníka mnohem rychleji než začínající nezkušený pronajímatel.

 

Tipy pro pronájem

Před vytvořením inzertní nabídky pro zájemce, ať už svépomoci nebo prostřednictvím realitního agenta, si musíte nejdříve rozmyslet cenu, za kterou chcete pronájem zrealizovat. Tady byste měli vyjít především z tržní ceny v dané lokalitě s přihlédnutím ke specifikám daného bytu. Zejména v ceně zohledněte vybavení, možnost parkování či garážování, zeleň či parčík ve vnitrobloku a podobně. Klíčová je pak nájemní smlouva, kterou je vhodné nechat vypracovat zkušeným advokátem. S nájemcem vždy uzavřete smlouvu na dobu určitou, vyhnete se tak problému tzv. neodstěhovatelného nájemníka. Nezapomeňte do smlouvy zařadit také vratnou kauci ve výši jednoho až tří nájmů na pokrytí případných škod či nedoplatků. Smlouva by měla dále obsahovat podrobný popis bytu s příslušenstvím, číslem sklepa, garáží, parkovacím místem, jména lidí, kteří budou v bytě s pronajímatelem bydlet, zákaz či povolení domácích zvířat, zákaz například exotických zvířat, podmínky platby nájemného a plateb za služby spojené s užíváním bytu a další práva a povinnosti obou stran. Jedině tak se vám pronájem může stát slušným příspěvkem do rozpočtu a dobrým zhodnocením investice bez zbytečných problémů a starostí.

 
tagy: prenájom v Bratislave, Tipy ako na prenájom bytu

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce